Astigmat Tedavi Seçenekleri

Astigmat Nedir

Astigmat Testi

Astigmat Belirtileri

Astigmat NedenleriAstigmat TestiGözümüzün saydam renkli iç tabakasında iki farklı meridyen bulunmaktadır. Bu meridyenlerden biri yatay şekilde diğeri ise dikey şekilde yer almaktadır. İki meridyenin ışığı kırma olayı farklı olmaları göze paralel olarak gelen ışınların bir noktada bir araya gelmesine olanak sağlamamaktadır.
Astigmat Testi
Bu nedenle de sarı lekede var olan resim bulanık olarak görülerek algılanmaktadır. Bizlerde işte görülen bu ışığı kırma kusuruna astigmat denilmektedir. Göz doktorunun yaptığı tetkikler sonucunda astigmat tanısı konuldu ise kullanılan gözlüklerde astigmat özelliğinin de var olduğunu belirlenerek buna göre hazırlanan gözlüklerden kullanılarak astigmatlı gözlüklere sahip olunabilir.


Astigmat Testi Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

10 Yorum Yapılmış "Astigmat Testi"

nur

astigmat gözde baskı, gözde ve başta ağrı yapıyor.bende doktora gttiğimde sağ gözümün astigmat sol gözümün miyop oldğunu öğrndm . gözlük kullanmakta sıkıntı çekiorm .

16.02.2014

İHSAN

EN SON 1.5 DERECE ASTİGMATTIM

28.06.2013

ahmet

astigmat hastasımıyım?

20.05.2013

hatice

gerek kitap okurken ,gerekse tv izler veya bilgisayar başında netlik sağlamak için gözlerimi kısarak bakmam gerekiyor ayrıca ışık kaynağı belli olan aydınlatmalardan çok rahatsızım .halen gözlük kullanıyorum

09.05.2013

cihan

okuma yaparken gözlerimi kısıyorumm net görünüyor öncesi bulanık

14.04.2013

yasin

astigmat, karanlıkta görmeye engel midir?

07.04.2013

seda

bende astiğmat var gözlük kullanıyorum ilerlemiş olabilirmi

24.03.2013

adnan çelik

göruntüyü iki tene gibi görüyorum

09.02.2013

azize

.ok başarılı bir test

06.02.2013

Admin

Astigmat Testi hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Astigmat Testi konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

28.01.2013


#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Astigmat, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Eylül - 2014